Емоційна зрада

Емоційна зрада

Невірність у відносинах чи зрада — це акт порушення обіцянки залишатися вірним чоловікові чи партнерові. Незалежно від того, чи була ця обіцянка дана через релігійні та юридичні шлюбні клятви або узгоджена в приватному порядку між коханцями, наслідки її порушення можуть бути руйнівними для стосунків.

Давайте подивимося, що відбувається, коли один із партнерів «збивається зі шляху» і стає емоційно прив’язаним до сторонньої людини, хоч і не близький до неї? Чи вважається це зрадою?

Якщо цей випадок схожий на вашу, продовжуйте читати нашу статтю, щоб дізнатися, чому таке могло статися і як ви можете врятувати свої стосунки.

Емоційна зрада – це коли людина у відносинах вкладає більше своєї емоційної енергії в когось поза шлюбом, ніж у того, з ким він пов’язаний зобов’язаннями. Людина в емоційному романі почувається набагато ближче до свого нового супутника, ніж до свого чоловіка чи партнера, і в таких відносинах є місце сексуальної «хімії» між ними. Зрадники в цьому випадку часто не відчувають провини, бо у стосунках немає сексу. Однак їхнє подружжя вважає таку інтрижку такою ж руйнівною, як і сексуальна зрада, і в багатьох випадках так воно і є.

Чому емоційні стосунки з «чужинцем» небезпечні

Проблема з емоційною невірністю полягає в тому, що коли вона починається, то здається невинною. Ви почуваєте себе добре, коли ви спілкуєтеся з цією людиною, ви приємно розмовляєте, ви приділяєте трохи більше уваги своєї зовнішності і можете навіть трохи фліртувати. І, головне, він вас розуміє. Так в чому проблема? Зрештою, близькості немає, і такі стосунки можуть бути просто початком прекрасної та довгої дружби.

На жаль, статистика говорить про інше. Більше ймовірно, що ця нова дружба стане початком кінця відносин з вашим колишнім партнером. Зазвичай 40-50% шлюбів закінчуються розлученням, тож емоційна зрада — це ще один каталізатор, через який проблемний шлюб може вийти з-під контролю.

Навіть якщо у вас ще не було фізичного роману, є всі шанси, що він розпочнеться. І тоді треба буде щось вирішувати: чи розлучатися, чи жити в брехні з колишнім партнером, відчуваючи провину. Дослідження показали, що жінки почуваються більш винними, коли зраджують емоційно, а чоловіки – коли зраджують сексуально.

Таким чином, чоловіки були б більш засмучені, якби їхня дружина вступала в сексуальні стосунки з іншим, не закохаючись у нього. З іншого боку, більшість жінок вважають, що гірше, якби їхній чоловік закохався в когось іншого, але не спав із цією людиною. Хоча фізична зрада у стосунках болюча, вона вимагає романтичних почуттів. А ось емоційні стосунки – глибоко особисті. Вони кажуть вашій другій половинці, що ви знаходите когось цікавішим, ніж вона.

Емоційні стосунки важко закінчити

Емоційні відносини набагато складніше закінчити, ніж інтимні. На відміну від інтимного зв’язку, емоційний зв’язок пов’язані з почуттями до людини, які важко зупинити. Навіть після того, як ви перестанете бачитися з ним, він все ще знаходиться у вашій голові і заповнює простір у вашому серці.

Швидше за все, якщо у вас був емоційний роман, ви провели незліченну кількість годин, думаючи про цю людину. Ці почуття не зникнуть просто так, як тільки ви вирішите, що настав час закінчувати. Що стосується лікування вашого хворого серця, ви повинні пам’ятати, що не завжди легко робити правильно, але це може зробити вас сильнішим.

Причина зрад може бути в ДНК

Хоча це, звичайно, не виправдовує зради, розуміння почуттів, що спонукали до таких дій, може бути корисним. Дивно, але гени можуть проводити те, наскільки ймовірна емоційна і навіть сексуальна зради. Дослідження показують, що деякі люди генетично схильні до зради через свою біологію.

Наприклад, подружня невірність частіше зустрічається у людей, які мають певні типи генів-рецепторів вазопресину та окситоцину. Вазопресин – це гормон, пов’язаний із соціальною поведінкою, включаючи любов, сексуальні зв’язки, емпатію та довіру. Виявляється, більша половина випадків невірності у жінок пов’язані з генетикою. Тому варто проаналізувати, чи є у вас сімейна історія зрад. Це може допомогти у роботі над збереженням шлюбу.

Попереджувальні ознаки емоційної зради

Якщо ви читаєте це є шанс, що ви вже розумієте, що у вас емоційний роман. Проблема в тому, що його важко визначити. Ось кілька основних ознак, які можуть показати, що настав час переглянути цю милу позашлюбну дружбу.

  • Для початку ви віддаляєтеся від свого партнера.
  • Він не хвилює вас так, як раніше, і ви не відчуваєте, що у вас є багато спільного з ним.
  • А якщо близькість з ним, сексуальна чи емоційна, з якоїсь причини відсутня, то ви можете виявити, що передчуваєте момент, коли знову побачите або поспілкуєтеся зі своїм другом.
  • Ви можете частіше мріяти про нього та бажати бути з ним у той час, коли ви перебуваєте з чоловіком.
  • Ви можете знайти причини дарувати подарунки своєму другові, а не своєму партнеру, і загалом відчувати, що він розуміє вас набагато краще.
  • Більше того, ви тримаєте свою дружбу у секреті.
  • Так само, якщо ви помітили, що ваш партнер здається замкнутим і незацікавленим, він витрачає більше часу на телефон або електронні листи, приділяє більше часу своїй зовнішності або, здається, щось приховує, то він може мати емоційний роман.

Чим емоційні стосунки відрізняються від платонічної дружби

Платонічні відносини між чоловіком та жінкою можливі. Але є одне але. На жаль, коли відбувається обмін інтимною та особистою інформацією, а спілкування стає емоційним настільки, що виходить за межі, встановлені парою, платонічна дружба може перерости в щось більше.

У той час як про платонічну дружбу чоловік може знати, емоційний зв’язок зазвичай залишається таємницею. Вона також відрізняється від платонічних відносин, тому що обидві сторони зазвичай відчувають сексуальний потяг, незалежно від того, визнається це чи ні. І, як і здебільшого у житті, якщо щось здається неправильним, то, мабуть, так воно і є. Емоційний роман відкриває двері, які у шлюбі повинні залишатися закритими.

Захистіть свій шлюб від розлучення

Багато шлюбів було врятовано після емоційних зрад. Але є певні рекомендації, яким зрадник та другий чоловік повинні слідувати після того, як невірність була виявлена. Якщо ви зраджували дружину або чоловіка, ви повинні відчувати докори совісті і мати бажання виправити свою поведінку і життя. Ваш чоловік повинен не тільки бути впевненим, що ви перестали зраджувати, але й достатньо довіряти вам, щоб повністю психологічно зцілитися.

Незалежно від того, хто змінює, обидва у стосунках повинні працювати над ними, щоб урятувати їх та захистити від розлучення. Шлюб або серйозні стосунки – це важка робота, тому, якщо ви хочете, щоб вони тривали довго, потрібно докласти зусиль. Бережіть свій шлюб. Будьте уважними, шанобливими і не забувайте говорити: «Я люблю тебе».

Знайте потреби вашого чоловіка або запитайте про них, якщо ви не впевнені. Присвятіть своє життя тому, щоби постійно робити свого партнера щасливим. Ви можете робити це, дбаючи про себе та відкрито кажучи про свої потреби. Чесність і відкритість спонукають вашого чоловіка зробити те саме. Завжди спочатку звертайтеся до свого чоловіка, а не ділитесь своїми проблемами з кимось поза шлюбом. Намагайтеся не ділитися своїми найглибшими почуттями та думками з будь-ким, хто не є вашою головною довіреною особою.

Навіть якщо ви схильні до веселощів та кокетливості, не фліртуйте з представниками протилежної статі. Знаходьте час для свого чоловіка, ведіть довгі розмови та ходіть з ним на побачення. Роблячи все вищеперелічене, ви постійно будуватимете і підтримуватимете довіру у відносинах.

Для того, щоб захоплююче та емоційно, з новими позитивними думками, проводити час із чоловіком, вам можуть знадобитися нові знання з психології стосунків. Будьте терплячі, тому що вам потрібен час, щоб позбутися своїх почуттів до людини, з якою ви емоційно змінили. Дистанційні курси психології відносин від кваліфікованого фахівця полегшать цю ситуацію як для вас, так і для вашого партнера і можуть навіть зміцнити ваш шлюб. Але для цього важливо визнати, що ваш емоційний роман може зруйнувати ваші попередні стосунки, якщо він не закінчиться, незалежно від того, чи вважаєте ви це зрадою чи ні.

Ссылка на основную публикацию
Емоційна зрада
Start Today
Start Today