Психічна самотність і як з нею впоратися
Самотність – це емоція, з якою хоча б раз у житті стикається практично кожен. Для одних це швидкоплинний досвід, для інших – повторюване почуття відчаю і смутку. Але для всіх нас хоча б іноді переживання душевної самотності є частиною нашої людської природи.
Проблема самотності є ключовою темою в психології відносин між чоловіком і жінкою… Невмілі спроби подолати або придушити самотність у відносинах можуть привести до надмірного вживання алкоголю, переїдання, девіантної поведінки. «Мені дуже самотньо», – така думка, особливо якщо вона повторюється кілька разів на день, може привести до депресії через, здавалося б, безвихідної ситуації. Самотність може привести до неправильного вибору партнера: коли ми терпимо когось невідповідного поруч, тільки боячись не залишитися на самоті, а отримуємо ще більшу, тотальну самотність в шлюбі.
«Жіноча» і «чоловіча» самотність відрізняються. Якщо чоловіки не часто зізнаються в тому, що відчувають потребу в тісному спілкуванні, то психологія жінок влаштована таким чином, що вони просто «кричать» про це. Справа в тому, що чоловіки спочатку орієнтовані на спілкування в групі, тоді як жінки віддають перевагу відносинам один на один. І, звичайно ж, головним фактором «самотності» для жінки є відсутність або недостатньо задовільні відносини зі своїм чоловіком.
Жіноча самотність найчастіше пов’язане з такими причинами:
- чоловік охолонув, відносини рухаються до розриву
- немає нормального чоловіка, ніхто не хоче продовжувати відносини
- чоловік є, але хоче тільки сексу, решта його не цікавить
- чоловік то з’являється, то зникає, він ненадійний і невірний жінці
Багато жінок роками живуть з почуттям самотності, і не знають, як стати цінним для чоловіка, щоб він хотів бути тільки з нею, не знають, що робити, щоб він розвивав відносини, запросив жити разом, зробив пропозицію, вклав гроші, дарував подарунки, допомагав. Вони навіть не підозрюють, що чоловіка можна дійсно зацікавити, не тільки сексом, не вміють поставити його на місце, красиво відповісти на його «чіпляння», зухвалу поведінку, не розуміють його вчинків, відносин, відчувають себе в підвішеному стані, в його владі, тобто не завжди розуміють психологію чоловіків.
Ну а головна проблема самотніх чоловіків полягає в тому, що вони також не розуміють жінок, не вміють «читати» між рядків, недостатньо розуміють жіночу психологію, щоб побудувати душевні, теплі і дружні відносини.
Пропонуємо кілька порад для тих, хто хоче навчитися позбавлятися і не страждати від самотності.
1 Самотність – це зовсім не погано
Насправді відчувати себе самотнім – це нормально. Вчені з’ясували, що почуття самотності турбує близько 40-45% людей. Решта можуть сказати про себе, що люблять усамітнення. Ймовірно, через частий розрив сімейних зв’язків, збільшення розлучень, більш частих переїздів і того, що люди менше зустрічаються в реальному житті і будують спільноти, почуття самотності в сім’ї все частіше входить в наше життя. Особливо зараз, коли в Україні йдуть бойові дії і мільйони пар фактично розділені територіально. Наше суспільство рухається до тотальної самотності. І цей факт потрібно просто прийняти.
2 Майте план «Б»
Коли найчастіші думки про самотність? Увечері? У вихідні? У святкові дні? Який найкращий спосіб їх прогнати? Заздалегідь підготуйте план того, що ви будете робити, якщо відчуєте себе самотнім. Гуляти з друзями, дзвонити кому-небудь, займатися хобі, дивитися цікавий фільм і т.д.? А може, дізнатися щось нове? Наприклад, сходити на дистанційні курси з психології відносин.
3 Станьте собі другом
Замість того, щоб думати, що ви можете отримати лише любов, прийняття та співчуття від інших, зосередьтеся на собі. Не чекайте, що інша людина зрозуміє вас краще за вас. Розмовляйте з собою, як з кращим другом, займіться здоров’ям, будьте добрі до свого тіла, купіть собі подарунок. Якщо ви не знаєте, як бути добрим до себе, згадайте когось у своєму минулому, хто був добрим до вас. Згадайте, як він це робив і наслідуйте йому. Догляд за собою є хорошим протиотрутою від самотності.
4 Спілкуйтеся з іншими людьми
Про що вам говорить ваша самотність? Ми припускаємо, що це може підкреслити вашу потребу в контакті з людьми, ваше прагнення до близькості або необхідність ділитися своїм досвідом з іншими. Один з принципів гарної психічної гігієни говорить про те, що спілкування з іншими людьми є важливою частиною нашої людяності.
Всім нам потрібно знати, що ми комусь важливі і цікаві. Але дуже часто, провівши деякий час у відносинах, люди втомлюються і звикають один до одного, вичерпавши теми для розмови. Тому дізнатися щось нове, та ще й застосувати отриману інформацію в житті, так важливо, щоб партнер не охолонув до вас.
На жаль, переважна більшість самотніх людей ніколи не зможуть змінити ситуацію самостійно. Тому, беручи участь в наших дистанційних курсах з психології відносин, ви не тільки дізнаєтеся багато нового про любов і психологію стосунків між чоловіком і жінкою, а й позбудетеся від почуття хронічної самотності. Тимчасово або назавжди – це залежить тільки від вас!